Garanti

Yeni Araç Garantisi

Ford Yetkili Servislerinde bakım, onarım, boya-kaporta işlemleri yaptırarak, Ford Aksesuar ve Ford Orijinal Yedek Parçaları satın alarak siz de 2 yıl boyunca veya 100 bin kilometreye kadar Ford Garanti sisteminin sunduğu güvenceye sahip olacaksınız. 2 yıl veya 100 bin km araç garantisi hangisi önce dolarsa kuralına göre işler. 

Ford Araç Garanti uygulaması çok daha uzun süreli Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi, Ford Boya Garantisini de içerir. Ford Boya Garantisi aracınızın üstün teknoloji ile üretilen ve boyanan araç gövdelerini imalattan kaynaklanan boya hatalarına karşı size güvence sunar. Ford Gövde Paslanmazlık Garantisi ile Ford'unuz korozyona karşı güvencededir. 

Ford Yetkili Servisleri dışında yaptıracağınız bakım ve onarımlarda eksiklik veya hata olursa, bu eksik, hatalı yapılan işin sonucunda yaşanabilecek arızaların araç garantisi kapsamına girmeyeceğini hatırlatırız. Garanti sürekliliği konusunda içinizin rahat etmesi için yapmanız gereken, düzenli olarak aracınızı herhangi bir yetkili servisimizde kontrol ettirmektir. Kontrol işlemlerini servis ziyaretleri ile de birleştirebilirsiniz. 

Ayrıca Ford Güvence uzatılmış garanti programı satın alarak; mekanik ve/veya elektrik-elektronik arızalar sonucu oluşacak yedek parça değişimi, tamiri ve ilgili işçiliklerden doğan maliyetlere karşı aracınızı ve bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Ilk periyodik bakımınıza kadar FordGüvence satın alırsanız çok indirimli fiyatlarımızdan faydalanırsınız. Ayrıca eğer Ford aracınızı satmaya karar verirseniz, garantiniz de transfer edilecek ve yeni kullanıcı da bu ilave güvenceden yararlanabilecektir. Ford Güvence ve kapsamı ile ilgili daha detaylı bilgiyi tüm Ford Yetkili Satıcılarından temin edebilirsiniz.


Yedek Parça Garantisi

Orijinal Ford Otosan parçaları, ileri teknoloji ve mühendislik bilgisi ile üretilen parçalardır. Ford Otosan yetkili servislerinde kullanılan bu parçaların, üretimden aracınıza takılmasına kadar olan süreçte birçok noktada kalite kontrolü yapılmaktadır. Yedek parça bütün detay parçaları dahil olmak üzere üretim hatalarına karşı firmamızın garantisi kapsamındadır. 

Garanti süresi, yedek parçanın satış fatura tarihinden itibaren başlar ve 2 yıl sınırsız km.dir.(1 Mayıs 2004 yedek parça satış fatura tarihi itibariyle yedek parça garantisi 2 yıl / sınırsız km.ye çıkarılmıştır). 

Yedek parçanın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı (Ford Yetkili Servislerinde monte edilmiş olmak koşulu ile) arızalanması durumunda işçilik ve yedek parça ücreti talep edilmeksizin tamiri veya ilgili yedek parça değişimi sağlanır. 

Normal kullanım süresi içerisinde aşınmaya uğrayan debriyaj, fren balataları, ampuller, sigortalar vs. gibi yedek parçalar garanti süreleri içinde ücrete tabi olarak değiştirilirler. Ancak bunun gibi yedek parçaların imalat hatasından kaynaklanan bir sebepten arızalandığının tespit edilmesi durumunda, garanti süresi içinde ücretsiz tamiri veya değişimi sağlanır. 

Servislerde garanti işlemlerinin gereğince yapılabilmesi için yedek parça satış faturasının gösterilmesi şarttır.


Garanti Süreleri

Mekanik Garanti *
Gövde Boya
Garantisi
Gövde Paslanmazlık
Garantisi
Ka
2 yıl/ 100.000 km. **
3 yıl
12 yıl
Fiesta
2 yıl/ 100.000 km. **
3 yıl
12 yıl
Fusion
2 yıl/ 100.000 km.
3 yıl
12 yıl
Focus
2 yıl/ 100.000 km. **
3 yıl
12 yıl
Focus C-Max
2 yıl/ 100.000 km.
3 yıl
12 yıl
Mondeo
2 yıl/ 100.000 km. **
3 yıl
12 yıl
Transit Connect
2 yıl/ 100.000 km.
3 yıl
8 yıl
Tourneo Connect
2 yıl/ 100.000 km.
3 yıl
8 yıl
Ranger
2 yıl/ 100.000 km.
2 yıl
3 yıl
Transit
2 yıl/ 100.000 km.
2 yıl
3 yıl
Cargo
2 yıl/ 200.000 km.
2 yıl
3 yıl* Yıl / km hangisi önce gerçekleşirse garanti sona erer
** 02 Ocak 2003 tarihinden itibaren satılan araçlar içindir.


Ford Güvence

Ford Güvence; +1 yıl / 100.000 km, + 2 yıl / 150.000 km (Binek ve Hafif Ticari araçlarda) ve 
+ 1 yıl / 100.000 km (Cargo araçlar için) paketlerini içeren bir ek güvence sistemidir. 

FordGüvence neleri kapsar? 
FordGüvence, mekanik ve/veya elektrik-elektronik arızalar sonucu oluşacak yedek parça değişimi, tamiri ve ilgili işçiliklerden doğan maliyetleri kapsamaktadır. FordGüvence ve kapsamı ile ilgili daha detaylı bilgiyi Başer Oto teknil elemanlarından alabilirsiniz. 

FordGüvence fiyatları nelerdir? 
FordGüvence aracınızın tipine, yaşına ve kilometresine göre özel olarak hazırlanmış bir güvence paketidir. FordGüvence fiyatlarını telefonla veya bizzat Başer Oto Plaza'ya başvurarak öğrenebilirsiniz. 

FordGüvence'yi nasıl alabilirim? 
Başer Oto'dan yeni bir Ford araç alıyorsanız aracı satın alma aşamasında satış temsilcisinden; Ford marka araç sahibi iseniz ve aracınızı FordGüvence kapsamına almak istiyorsanız veya mevcut garantinizi FordGüvence paketi ile uzatmak istiyorsanız Başer Oto Plaza'da satış veya servis danışmanından ilgili sertifikayı doldurmasını isteyebilir ve ödemesini yaparak FordGüvence ve Servis Kitapçığı'nı alabilirsiniz. 

Bu kitapçığı her zaman aracınızda bulundurmanız ve her servis aldığınızda ilgili yerlere mutlaka kaşe ve imza almanız gerekmektedir. 

FordGüvence'nin geçerli olup olmadığını nereden bileceğim ve arıza durumunda nereye başvurmalıyım? 
Aracınızın her türlü bakım ve tamirat için Başer Oto Servisine götürdüğünüz sürece güvenceniz geçerliliğini koruyacaktır. Lütfen arıza oluşması durumunda FordGüvence Garanti ve Servis Kitapçığınızda ilgili bölümü okuyunuz. 

Seçmiş olduğum garanti süresince bir arıza sebebi ile yolda kalırsam ne yapmalıyım? 
Seçmiş olduğunuz garanti kapsamı Yol Yardım Hizmetleri'ni de kapsamaktadır. Böyle bir durumda 444 36 73 numaralı telefondan Ford EuroServis'e ulaşarak araç çekilmesinden profesyonel sürücü hizmetine kadar birçok hizmetten faydalanabilirsiniz. Ford EuroServis hizmetleri ile ilgili detaylı bilgiyi FordGüvence Garanti ve Servis Kitapçığında bulabilir veya Başer Oto'dan öğrenebilirsiniz. 

Niçin FordGüvence? 
Rahatınız için FordGüvence, aracınızı beklenmedik arızalar sonucu oluşacak masrafları düşünmeksizin huzur içinde kullanmanızı sağlar. Aracınızın ikinci el değerini korur. Maliyeti için her geçen gün gelişen yedek parçaların artan maliyeti ile seçtiğiniz garantinin ekonomik fiyatını karşılaştırdığınızda siz de kendinizi güvende hissedeceksiniz. 

Fiyatlarımız ilk bakıma kadar indirimlidir. Bu sebeple FordGüvenceyi şimdi almanız büyük avantaj sağlayacaktır. Uygulama kolaylığı için FordGüvence'ye yetkili bir bayimize uğrayıp hemen sahip olabilirsiniz. Kapsama alanı için FordGüvence Türkiye'de tüm Ford Otosan Yetkili Servislerinde geçerlidir

OTOMOBİLİNİ HEMEN SAT