Fiesta ile Anın Ruhunu Yakala

Ford Fiesta, günümüz tasarımlarına esin kaynağı olan birçok şeyin canlı ifadesidir. Çığır açan mimari yapıtlardan etkileniyorsanız, özel tasarımlar karşısında heyecanlanıyorsanız ya da sanat sizi duygulandırıyorsa, bu araba sizde güçlü bir déjà vu duygusu uyandıracak. Fiesta'nın bir heykel gibi biçimlendirilmiş dinamik dış tasarımından, ince bir zevkin ürünü iç tasarımına kadar her çizgisinde ve her ayrıntısında, günümüzün tasarım ikonlarından esinlenildi.


Başlıca Özellikleri

Gövde Tasarımı 
Ford'un kinetik tasarımı, hareket halindeki enerjiyi kullanır ve Fiesta bu tasarımın özünü yansıtır. 

İç Tasarım 
Fiesta'nın direksiyonuna geçtiğinizde çekici gösterge paneli ve ön panel ilk anda dikkatinizi çekecek. 

Gövde Rengi, Elektrikli, Isıtmalı, Sinyalli, Katlanabilir Yan Aynalar 
Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar sayesinde aracınızı dar yerlerde park etmek çok daha kolay. 

Elektrikli katlanan yan aynalar Titanium X Paket ile birlikte sunulmaktadır. 

Bluetooth®* & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi 
Fiesta'nızla Otomatik Klima ve Radyo/CD & MP3 Çalar, artık sesli komutlarla Türkçe olarak kontrol edilebiliyor. Ayrıca, Bluetooth® özelliği ile sürüş esnasında ellerinizi direksiyondan ayırmadan telefonunuzla arama yapabiliyor ve gelen aramaları cevaplayabiliyorsunuz. 
Bu özellik Titanium modelinde opsiyonel olarak sunulmaktadır. 

Ford Kolay Yakıt Sistemi 
Benzinli ve dizel pompaların farklı boyutta olan uçlarını ayırt edebilen sisteme sahip Ford Kolay Yakıt Sistemi sayesinde aracınıza yanlış yakıt doldurmanız engelleniyor. 

MP3 ve USB Bağlantısı 
Müzik sistemi bağlantı noktası (Aux-in) ve USB bağlantısı sayesinde harici müzik çalarınızı Fiesta'nızın müzik sistemine entegre edebiliyorsunuz.USB bağlantısı Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi ile birlikte sunulmaktadır. 
Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi Titanium modelinde opsiyonel olarak sunulmaktadır. 

Yağmur Sensörü ve Otomatik Yanan Ön Farlar 
Sürüş sırasında yola odaklanmanızı sağlayan özellikleri ile Fiesta, araç içi sürücü konforunu üst noktaya taşıyor. 

Euro NCAP Çarpışma Testlerinden 5 Yıldız 
Fiesta, yetişkin yolcuların korunmasında Euro NCAP değerlendirmesinde 5 yıldızla en yüksek puanı almıştır. 

Gecikmeli Sönen Ön Farlar 
Fiesta'da sunulan gecikmeli sönen ön farlar ile yürüyüş yolunuz aydınlanıyor. Ford Fiesta çekici ve aynı zamanda zeki – karşı koymak mümkün mü! 
* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.

İç Tasarım

Olağanüstü bir ferahlık hissi uyandıran iç hacim, cep telefonu tasarımını andıran bir ön konsol ile son derece şık bir görüntüye sahip. Ortaya çıkan sonuç, her yönden benzersiz bir iç mekan ve ayrıntılarda görülen eşsiz bir incelik! Üstelik, iç hacimde kullanılan estetik iç aydınlatma paketi ile, özenle tasarlanan bir dizi renk ve kumaş bir araya gelerek davetkâr ve konforlu bir kabin ortamı yaratılıyor. 
İnsan Otomobil Arabirimi (HMI) 
Orta konsol, çağdaş tarzı ve yenilikçi teknolojisi günümüzün cep telefonlarına eş, son derece gelişmiş ve çok fonksiyonlu bir birim. Son derece ileri bir teknolojinin kullanıldığı bu kumanda merkezi, aracınızdaki bütün sistemlere hâkim olmanızı sağlıyor; gereken her fonksiyon, sürücü görüş alanın hemen yanında yer alan ekranda gösteriliyor. Gözünüzü yoldan ayırmak istemediğiniz zaman da fonksiyonların birçoğunu direksiyon üzerindeki düğmelerle kontrol edebiliyorsunuz. 

MP3 ve USB Bağlantısı 
Müzik sistemi bağlantı noktası (Aux-in) ve USB bağlantısı sayesinde, harici müzik çalarınızı Fiesta'nızın müzik sistemine entegre edebiliyorsunuz. Müzik sistemi, direksiyon simidindeki kumandalarla kontrol edilebiliyor ve çalan parça merkezi konsol ekranından görülebiliyor. 

USB bağlantısı Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi İle birlikte sunulmaktadır. 

Bluetooth® & Türkçe Sesli Kontrol Sistemi 
Fiesta'nızla Otomatik Klima ve Radyo/CD & MP3 Çalar, artık sesli komutlarla Türkçe olarak kontrol edilebiliyor. Ayrıca, Bluetooth® özelliği ile sürüş esnasında ellerinizi direksiyondan ayırmadan telefonunuzla arama yapabiliyor ve gelen aramaları cevaplayabiliyorsunuz. 

Güncel cihaz uyumluluk listesi için www.ford-mobile-connectivity.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bluetooth ve Türkçe Sesli Kontrol Sistemi, Fiesta Titanium serisi ile opsiyonel olarak sunulmaktadır. 

Otomatik Klima (EATC) 
Titanium ve Sport modellerinde sunulan bu özellik, dışarıdaki hava koşulları ne olursa olsun, sıcaklığı istediğiniz derecede tutmanızı sağlıyor. 

* Bluetooth® sözcüğü ve logoları, Bluetooth SIG, Inc.'e aittir ve bu markalar Ford Motor Company ve bağlı şirketleri tarafından lisanslı olarak kullanılmaktadır. Diğer ticari markalar ve ticari adlar ilgili sahiplerine aittir.

Dış Tasarım

Fiesta, heyecan verici dış tasarımı ve modern görünümü ile her zaman farkedilmenizi sağlayacak! 
Arkaya doğru yükselerek uzanan kaslı yan gövde çizgisinin oluşturduğu "coupe" görünüm, tasarıma dinamik, farklı ve dikkat çekici bir özellik katıyor. Yükseğe yerleştirilmiş cam çizgisi ile göze çarpan çamurluklar ise Ford'un "hareket halindeki enerji"sini yansıtıyor.
Ford Kinetik Tasarım 
Ford Kinetik Tasarım felsefesi, her yönüyle hareket halinde enerjiye dayanıyor. Fiesta, etkileyici sportif profiliyle bu konsepti hayata geçiriyor. Belirgin hatları, atletik omuz çizgisi ve dinamik biçimde tasarlanmış arka bölümüne kadar her çizgisi ile titizlikle tasarlanmış bir otomobil olan Fiesta, tüm bu tasarım özellikleri ile dur durak bilmeyen, atak bir otomobil etkisi yaratıyor. 

Ön Izgara 
Geniş, ters trapezoid ızgarası ile krom kaplı alt ızgara çerçevesi, Fiesta'nın tarzını ortaya koyan cesur ifadeyi öne çıkarıyor. Köpekbalığı burnunu ve ağzını çağrıştıran formu, heyecan verici sportif bir atılganlık duygusu yaratıyor. Kedi gözlerine benzeyen farlar, otomobile o 'farklı yüz'ünü kazandırarak, görünümü yumuşatıyor. 

Halojen Ön Farlar ve Ön Sis Farları 
Geriye doğru zarif bir eğimle uzanan farlar, olağanüstü tasarımının yanında, daha aydınlık ve parlak ışığıyla gece sürüşlerinizin güvenliğini artırmak için geliştirildi. 

Titanium ve Spor modellerinde krom çerçeveli ön sis farları da sunulmaktadır. 

Gövde Rengi, Elektrikli, Isıtmalı, Sinyalli, Katlanabilir Yan Aynalar 
Otomobilde kullanılan bazı özellik ve ayrıntılar, kontrast renklerle çarpıcı bir etki yaratırken, bazıları da zarif bir biçimde bütünleşerek kesintisiz tasarım etkisini artırıyor. Gövde Rengi, Isıtmalı ve Sinyalli Yan Aynalar, otomobilin yarattığı duygunun kalitesini yükseltiyor. Elektrikli katlanma özelliği sayesinde tam olarak kapanan bu aynalar, park halindeyken oluşabilecek kazalardan korunuyor. 

Elektrikli Katlanabilir Yan Aynalar Titanium X Paket ile birlikte sunulmaktadır.

Performans

Fiesta'nın güçlü sportif gövdesi, yakıtı verimli kullanan ve yüksek performansa sahip pek çok farklı motor seçeneğiyle tamamlanıyor. Yani, tasarruf, güç ve düşük emisyon arasında sizin için en uygun dengeyi oluşturmak artık çok kolay!


Güç ve Kontrol 
Önceliğiniz yakıt tasarrufu, performans, düşük karbondioksit emisyonu ya da üçü birden olsun. Bunların tümü Fiesta'da çok geniş motor seçenekleri ile sunuluyor. 

Duratorq TDCi Dizel Motor 
1.4 ve 1.6 litrelik Duratorq dizel motorları, daha duyarlı, daha tasarruflu ve daha düşük emisyon üretecek şekilde yeniden tasarladık. 1.6 litrelik motorda bulunan Kaplamalı Dizel Partikül Filtresi (C-DPF) sayesinde, egzoz partikülleri motor çalışırken yakılıyor veya filtrede temizleniyor. 

Duratec Benzinli Motor 
Tercihiniz benzinli motordan yanaysa, ekonomik 1.25 litrelik Duratec'le başlayıp 120 PS gibi muazzam sonuçlar veren serinin en güçlüsü Ti-VCT'ye kadar varan hafif alaşımlı, 16-valflı güç aktarma mekanizmalarından oluşan bir seriyi sunuyoruz. Belli motorlarda düz ve otomatik vites seçenekleri de bulunuyor.

Gövde Rengi ve Döşeme Seçenekleri

Fiesta, günümüzün şıklık ve zerafet anlayışını temsil etmek üzere, tüm duyularınıza hitap eden renk ve dokularla birlikte tasarlandı.Döşeme Seçenekleri

OTOMOBİLİNİ HEMEN SAT