Ford Galaxy - Yolculuklar Daima Birinci Sınıf

İleri teknoloji ve ayrıcalıklı tasarımı Ford’un üstün sürüş dinamikleri, esnek iç hacim, benzersiz rahatlık ve konforla birleştiren Ford Galaxy bugün yollarda rastlayabileceğiniz çok amaçlı araç, MPV segmentindeki en seçkin 7 koltuklu aile aracıdır. 

Ford Galaxy’ nin geniş iç hacmi, rahatlık ve konforu, esneklik ve ileri teknolojiyle büyük bir ustalıkla birleştiriyor. Çift bölgeli elektronik klima ve her üç sırada da sunulan iddialı diz mesafesi ile Ford Galaxy, yolcularına birinci sınıf bir seyahat yaşatıyor. Ford Tam Katlama Sistemi (FFS)’ nin sunduğu esneklikle 32 farklı şekilde katlanabilen koltuklar, her yolcu için konforu ve her türlü yükünüz için yeterli hacmi garanti ediyor.


Seçkin ve Çarpıcı Tasarım

Ford Galaxy, dinamik ve çarpıcı dış tasarımı , konfor ve rahatlığı ön plana çıkaran ferah bir iç hacimle birleştiriyor. Dış tasarımdaki ince düşünülmüş detaylar ve aerodinamik dizayn, şık ve esnek iç tasarımla büyük bir uyumu yansıtıyor. Bu tasarım anlayışı, sizi diğerlerinden farklı kılıyor.
Galaxy’ deki şık ve çağdaş dış tasarım, Ford’ un hareket halindeki enerji felsefesini bütünüyle yansıtıyor. Özenle tasarlanmış kaput, krom ayrıntılar; ön plana çıkarılan ön tampon ve ızgarası ile Galaxy, zariflik anlayışına yeni bir boyut getiriyor.

Gereksinimlerinizi Karşılayan Mükemmel Güç

Ford Galaxy, güçlü, yüksek performanslı ve verimli 2.0 litrelik Duratorq TDCi dizel motoru sayesinde beklentilerinizi bütünüyle karşılıyor.

Dizel Motorlar
Hassas ve sessiz dizel motorumuz 2.0 litre Ford Duratorq TDCi (163 PS) olağanüstü performansı ve PowerShift otomatik vitesi ile yüksek bir sürüş keyfi vaad ediyor.

Ford PowerShift Otomatik Şanzıman
Ford PowerShift Otomatik Şanzıman, sürücüye üst sınıf bir sürüş deneyimi yaşatıyor. 6 ileri, çift kavramalı bu şanzıman, seri ve hassas vites geçişleri ile dinamik bir sürüş sağlıyor.
Not: Belirtilen tüm karbondioksit emisyon g/km değerleri ile yakıt tüketim değerleri, Avrupa Komisyonu 93/116/EC yönetmeliğine göre resmi olarak onaylanmış testlerden alınmıştır. Belirtilen yakıt tasarruf değerleri, Avrupa Ekonomik Topluluğu'nun EEC 80/1268/EC yönetmeliğine dayanmakta olup, dünyanın farklı bölgelerinde yakıt tasarruflu sürüş devri sonuçlarına göre değişecektir. 

Motor seçenekleri

 Yakıt TipiEmisyon SeviyesiŞanzıman seçenekleriMotor hacmi (cm3)Maksimum Güç(PS/dd)Maksimum Tork (Nm/dd)Model seçenekleriGövde tipi
2.0L Duratorq TDCI 163PSDizelEuro V6 İleri PowerShift Otomatik1997163/3750340/1750-2750GhiaMPV


  Yakıt Tüketimi* (L/100km)Performans
Motor Seçenekleri CO2 emisyonları (g/km)Şehir içiŞehir DışıOrtalamaMaks.Hız (km/s)0-100 km/s(sn)
2.0L Duratorq TDCI 163PS PowerShift A/T1597,45,26,019910,4

* Yukaridaki tabloda verilen yakıt tüketimi değerleri, Avrupa Ekonomik Topluluğu’nun EEC 80/1268/EC direktifi uyarınca laboratuar ortamında ve aşağıda özeti verilen koşullarda yapılan testlerde elde edilen, lt/100 km mertebesinde sonuçları göstermektedir. Tabloda yer alan yakıt tüketimi değerleri, aracın bu değerlerde yakıt tüketeceğine ilişkin bir garanti ya da taahhüt teşkil etmediği gibi, bu maksatla yapılacak bir değerlendirme için de emsal teşkil etmez.

Testlerde kullanılan araçlar standart donanımlıdır. Oprisyonel donanım ve aksesuarlar, jantlar ve lastikler yakıt tüketimini farklı etkileyebilir.

Şehir içi: Laboratuvar ortamında soğuktan çalıştırılmış motor ile 4km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 50km/s ve ortalama 19km/s hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerlerdir

Şehir Dışı: Şehir içi ölçümünden hemen sonra gerçekleştirilen, 7km'lik teorik bir mesafe boyunca maksimum 120km/s hıza ulaşacak şekilde, yarı zamanli sabit hız ve yarı zamanlı değşsken hızla ölçülmüş yakıt tüketim değerleridir.

Ortalama: Şehir içi ve Şehir dışı testlerinin kat edilen mesafe ölçüsüyle ağırlıklı ortalamasi alinarak hesaplanmaktadir.

Boyutlar (mm)

DışMPV
Uzunluk4.819
Genişlik-kapı aynaları dahil2.154
Yükseklik-yüksüz1.811
Aks mesafesi2.850
Dönüş Çapı(m)11,9
İç 
Baş mesafesi (Ön)1.056
Bacak mesafesi (Ön)1.079
Omuz mesafesi (Ön)1.531
Baş mesafesi (2.sıra)1.022
Bacak mesafesi (2.sıra)991
Omuz mesafesi(2.sıra)1.535
Baş mesafesi (3.sıra)975
Bacak mesafesi (3.sıra)888
Omuz mesafesi(3.sıra)1.359

 


 MPV*
2.0L Duratorq TDCI 163PS PowerShift A/T1.731

*EG standart ağırlığa sürücü (75 kg), yağlar ve dolu yakıt deposu (% 90) dahildir. Bütün ağırlıklar temel donanıma sahip araçlar içindir.

Bagaj Hacmi (L)

 MPV
3.sıra koltukların arkasında308
2.sıra koltukların arkasında803
Ön koltukların arkasında2.325 MPV
Dizel70
OTOMOBİLİNİ HEMEN SAT