YENİ FORD FOCUS

Tamamen yeniden tasarlanmış, daha keskin hatlı dış tasarımı; daha yalın ve ergonomik iç mekanı ile şimdiye kadar üretilen en zarif Focus.

Bu yeni nesil modelde, bir dizi önemli teknoloji de yer alıyor. Örneğin; Sesli Kontrol Sistemli Ford SYNC 2 ve 8 inç Dokunmatik Ekran; sizin, aracın navigasyon, eğlence ve havalandırma sistemini yalnızca sesinizi kullanarak sezgisel olarak yönetmenizi sağlar. Otomatik Park Sistemi, hem paralel hem de dikey park ederken yaşanan stresi ortadan kaldırmak üzere geliştirilmiştir.

Son teknoloji ürünü benzinli ve dizel motorlar, güç ve yakıt tasarrufunu mükemmel bir dengede tutuyor.

Çarpıcı ve yalın tasarım


Cesur ve sportif dış tasarımdan zarif, geniş ve kaliteli iç tasarıma dek yeni Focus'un her bir özelliği, sürüş keyfinizi artırmak üzere akıllıca tasarlanmıştır.

Tamamen yeniden dizayn edilmiş olan yeni kokpit tasarımında daha az kontrol düğmesi ve kolu bulunurken yeni siyah saten renkler ve krom detaylar, daha yalın, daha modern bir görünüm sağlıyor. Yeni tasarım, orta konsolda daha fazla saklama alanı ve fonksiyonellik sunuyor.

DIŞ TASARIM

Cesur tasarım, ince ayrıntılar, yeni ön ızgara ve arka farlar gibi özellikler, Yeni Focus'u tasarım ve fonksiyonelliğin mükemmel birleşimi haline getirdi.


Performans ve verimlilik: İkisinin de keyfini çıkarın


Motor teknolojisi Yeni Focus'ta gerek kullanım maliyetlerini ve emisyon salınımını azaltmak, gerekse üst düzey güç ve performans sunmak konusunda önemli bir rol oynar.

Yeni Focus gücünü, gelişmiş teknolojiye sahip motorlardan alıyor. Hepsi farklı kapasitelere ve görünümlere sahip ve seriye en son eklenen seçenekler. Daha fazla bilgi için Teknik Özellikler bölümüne bakabilirsiniz.
1.0l EcoBoost
Ford’un en düşük hacimli benzinli motoru olan 1.0 litre EcoBoost düşük hacimden sağladığı yüksek performansla, 2012 ve 2013 yıllarında üst üste "En İyi Motor" ödüllerine layık görüldü.
Duratec Ti-VCT Benzinli Motor
Ford Focus’ta Ford'un performans üstünlüğü iyi bilinen, 1.6 litre Duratec Ti-VCT benzinli motoru 125PS güç seçeneği ile sunuluyor. Son derece hassas ve ekonomik alüminyum 16 valf Ti-VCT motor, düşük yakıt tüketimi ve üstün performansa sahip.
TDCi Motor
Ford Focus’ta sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi dizel motor uyumlu ve düşük devirlerde bile çok daha fazla performans sağlıyor. 95 PS ve 115 PS olmak üzere iki farklı güç ile sunulan 1.6 litre Duratorq TDCi motorlar, ani hızlanma gereken durumlarda artırılmış güç sağlıyor. Focus TDCi motorlar ile daha fazla güç, daha fazla tork ve daha fazla yakıt tasarrufunun yanı sıra, daha düşük karbondioksit emisyonu elde ediliyor.

Zengin renk yelpazesi içerisinden kişiliğinizi Yeni Focus'unuza yansıtacak olanı rahatlıkla seçebilirsiniz.


OTOMOBİLİNİ HEMEN SAT