Yakıt Güvence


Yakıt Güvence Sistemi

Ford aracınız yüksek kalite standartlarında üretilmiştir. Aracınızın verimliliğini ve performansı korumanın en önemli şartlarından biri kaliteli yakıt kullanımıdır. Düşük kaliteli yakıtın yakıt sisteminde korozyona sebep olduğu ve motorun ömrünü kısalttığı deneylerle kanıtlanmıştır. 

Aracınızı keyifle ve güvenle kullanabilmeniz için size özel bir hizmet sunuyoruz: 

Üreticiler tarafından sunulan yeni araç garantisi, yakıt kalitesinden doğabilecek yakıta bağlı arızaları içermemektedir. Bu sebeple; Ford ve Opet işbirliği ile geliştirilen bu hizmet, yakıta bağlı sorunları da önlemeyi ve aracınızın ömrünü uzatarak size üstün sürüş keyfini ve güvencesini sunmayı amaçlıyor 

Yakıt Güvence sistemi ile OPET, 16 Ekim 2003 tarihinden itibaren satın alınan, Ford Otosan tarafından üretilen ve ithal edilen tüm araçlar için, akaryakıtlarını OPET istasyonlarından aldıkları sürece, akaryakıt kaynaklı bir arıza çıktığında tüm maliyetlerini ücretsiz olarak karşılamayı taahhüt ediyor. 

" TDCI motorunuzu korumak ve maksimum performans elde etmek için sadece EN590 ya da eşdeğeri yakıtlar kullanın." 

TDCİ motorlu yeni nesil dizel araçlar, EN590 standardına uygun düşük kükürtlü (maksimum 50 ppm) yakıtlarla çalışmak için tasarlandılar. Çünkü EN590 standardında yakıtlar; 

  1. motorun performans kayıplarını önler,
  2. motoru yüksek maliyetli arızalara karşı korur,
  3. motorun kış aylarında çalışmasını kolaylaştırır,
  4. düşük kükürt oranıyla çevreyi korur.

Bazı firmaların Ford standardını karşılayan dizel yakıtları:

  1. Opet-Ultra Euro Diesel, BP-Ultimate Diesel, Petrol Ofisi- EuroPo Diesel, Shell-V-Power Diesel,
  2. Total-Excellium Euro Diesel

Yakıt Güvence Sistemi'nden Nasıl Yararlanacaksınız?

Yakıt Güvence Sistemi'nden yararlanmak için Yakıt Güvence Sistemi'ne dahil olmanız ve aracınız için akaryakıt alımını sürekli OPET istasyonlarından yapmanız gerekmektedir. TDCi dizel motorlu araçlarda araca uygun tek yakıt EN590 standartlarındaki yakıtlar olup, bunun dışında yakıt alımı, aracı Yakıt Güvence Sistemi kapsamı dışında bırakacaktır. Aracın garanti kapsamında kalması için; her alışveriş sonrasında istasyon görevlisine aracın kilometresi ve alınan yakıt miktarının iletilerek YGS kartının Paro Pod makinasından geçirilmesini sağlamak yeterlidir. 
Yakıt Güvence Sistemine dahil olabilmek için, kart numarasının öncelikle Ford Direkt Hattı'na (444 3673) iletilmesi ve kayıt yaptırılması gerekmektedir. 
Yakıt Güvence Sistemi kapsamındaki aracınızda yakıt kaynaklı bir problem yaşandığında yapılacak inceleme sonrası uğradığınız zarar "Yakıt Güvence Sistemi" kapsamında ücretsiz olarak giderilecektir. 
Dikkat Edilmesi Gerekenler 
Aracınızda yakıt sistemiyle ilgili meydana gelebilecek bir sorun yaşamanız halinde, YGS Kartınızdaki kayıtlar dikkate alınacaktır. Kredi kartı ekstreleri veya fatura, makbuz gibi belgeler dikkate alınmayacaktır. 
Bu sebeple, her OPET alışverişi sonrasında istasyon görevlisine aracın kilometresi ve alınan yakıt miktarının iletilerek YGS kartının Paro Pod makinasından geçirilmesini sağlamak gerekmektedir.

OTOMOBİLİNİ HEMEN SAT